Zamysli se...

Vůně ženy

8. dubna 2010 v 20:55 | {Mišul-ka}
vůně ženy

Film : Vůně ženy
Režisér: Martin Brest
Točeno: USA, 1992
Žánr: Drama (s dobrým koncem...)

Obsazení: Al Pacino, Chris O'Donnell ...

Frank Slead je slepý, zarputilý, protivný a cynický člověk držící se pevně samoty. Nenáviděn okolím nesnese jakýkoli náznak lidskosti. Vysloužilý voják-plukovník, kterému vyhasl zrak po žonglování s granátem, ale jiskra v těle žije dál, možná i ve větší míře, než před nehodou...Přesně v této roli můžete vidět legendárního Al Pacina ve snímku 'Vůně ženy'..tento film je brán jako jeden z nejdůležitějších v jeho kariéře! (Získal za něj Oscara a Zlatý glóbus) 
Plukovník žije poblíž domu své dcery, která se již vdala a  má dvě malé děti. Franka to ale nezajímá a posedává dny ve svém tmavém křesle s kapkou alkoholu. Dříve rozeznal světlo a tmu, dnes nevidí nic. Slepý, ale hrdý. Když se jeho dcera rozhodne odjet s rodinou na dovolenou, zavolá si na pomoc dobrovolníka-mladého, čestného, hodného a prostého studenta Charlieho. První dojem nebyl nejlepší, ale postupnými krůčky s holí a Charliem kolem ruky získával Frank k chlapci důvěru. Často ho na veřejnosti nazývá svým synem, jelikož Charlie má pouze matku s jejím přítelem a to ještě daleko pryč. To byl také důvod, proč Charlie službu přijal-vydělat si na cestu domů...
Ještě než pozná plukovník studenta, je rozhodnut ukončit svůj "ztracený" život a to důstojně, ve velkoměstě zvaném New York v uniformě svou služební pistolí...Koupí dvě letenky pro chlapce, ale pouze jednu jedinou pro sebe...Charlie sice žádnou cestu v plánu neměl a ani nevěděl, co ho tam čeká a proč tam jedou, ale nenechal staříka na pospas a jel kurážně s ním. Když se po pár dnech dozvěděl proč tam oba jsou, zachoval klidnou hlavu a plukovníka po neskutečně dlouhé a vyčerpávající chvíli přemluvil.
Zažili spolu ještě spoustu nezapomenutelných okamžiků jako bylo řízení Ferrari (Frank řídil, Charlie křičel kam jet) apod...Frank mu nazpátek pomohl se ženami, jelikož poznal typ ženy podle její vůně a parfému. Největší pomoc mu poskytl, když mu pomohl se dostat z velmi těsné situace ve škole. Situace z běžného života mohla čestného chlapce stát své místo v této prestižní škole, které už tak dostal díky sociálnímu stipendiu. Drsným, neústupným, velice sprostým, urážlivým, ale zlatým srdcem Frank pomohl obyčejnému klukovi. 
Film končí pohledem na Franka, jak se směje a hraje si -donedávna zatrpklý slepec- s vnoučaty na zahradě před domem. 

Mé hodnocení: Tento film se mi moc líbil. Al Pacino zahrál každý detail dokonale, vykreslil všechny myšlenky už pouhým "pátráním" očí v černotě...Jeden z mých oblíbených ;)

P.ř.á.t.e.l.s.t.v.í

6. června 2009 v 19:56 | {Mišul-ka}

Co je přátelství a na čem záleží?
Dozvíš se to zde.... (cncč)

Fóbie

6. června 2009 v 18:59 | {Mišul-ka}
KOMENTÁŘ:
Tady jsem váhala do jaké rubriky to dát...
jestli do Zasměj se / Zamysli se
Nevím, podle mě to moc k smíchu není

(ale zase...když se zasmějem složitejm věcem,
tak jsme hned štastnejší...)


aerofobie - chorobný strach z proudícího vzduchu, průvanu nebo z létání
afenfosmofobie - strach z doteku
agorafobie - strach z velkých veřejných protranství (supermarkety apod.)
achluofobie - strach z pobytu ve tmě
 
 

Reklama

Ti, co mě zaujali...
°
Breeze ° Diane °Ryouko ° Petit°Minet ° *PuNk_pRiNcEsS* ° Crazy_G!rl °


Chceš, abych si tě taky všimla? Pak jdi sem...